Krótkowzroczność z perspektywy Totalnej Biologii - Na co patrzą Twoje oczy?

Czym jest krótkowzroczność z perspektywy Totalnej Biologii?

Krótkowzroczność jest wadą wzroku polegającą na tym, że soczewka oka zamiast skupiać promienie świetlne na siatkówce, ogniskuje je przed nią. Krótkowidz dobrze widzi z bliskiej odległości, natomiast kiedy patrzy w dal widzi nieostro, a obraz na siatkówce jest zamazany. Jeśli następują częste nawroty konfliktu i dochodzi do odklejania się siatkówki od bocznej części oka to w tym miejscu pomiędzy siatkówką a twardówką dochodzi do rozwarstwiania. Jest to przyczyną wydłużenia osi optycznej gałki ocznej. Punkt występowania ostrego obrazu trzeba przesunąć do tyłu oka szkłami korekcyjnymi z ujemnymi dioptriami.

Dlaczego tak się dzieje tylko u niektórych osób a niektórzy widzą świetnie do późnej starości?

Z krótkowzrocznością jest związany konflikt „Strach na karku”. Jest to zagrożenie, które czai się blisko i nie można się go pozbyć lub sobie z nim poradzić. Zagrożenie, którego też nie chce się widzieć lub spojrzeć mu w oczy. Równie dobrze może to być lęk przed wyimaginowanym zagrożeniem, które obecnie nie jest realne ale istnieje w naszej głowie a zatem bardzo blisko. Czasem możesz zupełnie nie zdawać sobie sprawy o co chodzi, ale Twoje komórki wiedzą, one znają to zagrożenie.

Przykład: kobieta tracąca wzrok coraz bardziej obu ocznie,  z przesileniem na lewe oko.

Można by wymieniać mnóstwo jej lęków, które czaiły się na karku w ciągu jej życia, ale programują ją przodkowie, ojciec, który był myśliwym i zabijał zwierzęta i dziadek, który już przed wojną był w posiadaniu broni. Jej mama pamiętała historie z tą bronią związane, jak dziadek strzelał w nerwach. Jak dziadkowie się rozstawali dziadek strzelił w kanapę i ta dziura po nim pozostała gdy on już z inną kobietą próbował ułożyć sobie życie. Co czuła matka mojej klientki jako mała dziewczynka? Czy możesz sobie to wyobrazić? A w czasie wojny pracowała w biurze…dla Niemców jako nastolatka. Broń była tam codziennością, przemoc była tam codziennością.

Wszystkie nierozwiązane psychologiczne konflikty rodziców biologizują się w ciele ich dzieci.

Lęki i odczucia, które matka mojej klientki przeżywała przez wiele lat, zostały jak ciężki bagaż przekazane córce. Łączy je pamięć rodowa, łączy je to o czym trzeba pamiętać. Dlaczego wzrok się pogarsza przez lata? Dlatego, że w naszym życiu pojawiają się osoby i sytuacje, które nam przypominają traumy naszych przodków i dopóki nie jesteśmy tego świadomi często nawet tego nie zauważamy. Mówimy: „nic takiego szczególnego się nie dzieje”. Dla nas NIE. Ale dla naszego automatycznego mózgu dzieje się bardzo dużo. On ma zapisane wszystkie zdarzenia z życia Twoich przodków, on musi być czujny, on ma Cię chronić bo dla niego najważniejsze jest Twoje przetrwanie.

A więc, tak jak w przypadku mojej klientki, która nieświadomie żyła z mężem, który uwielbia broń i ją kolekcjonuje i ją czyści i ogląda i wszędzie gdzie nie spojrzysz, na Twoim terytorium, w Twoim domu jest broń, to co czujesz? Jesteś w lęku swojej mamy, swojej babci i nieświadomie przeżywasz go przez wiele lat. A wada wzroku się pogłębia i pogłębia. Wieczorem, gdy po pracy chcesz się zrelaksować włączasz sobie film, a tam sceny…pełne przemocy…z bronią, z agresją… z zagrożeniem. Twój mózg nie odróżnia świata realnego od wirtualnego.

Czy teraz już wiesz, dlaczego coraz więcej dzieci i młodzieży nosi okulary i ma problem ze wzrokiem?

Wg. prof. Jerzego Szaflika, szefa Kliniki Akademii Medycznej w Warszawie: „Główną przyczyną krótkowzroczności jest używanie wzroku wyłącznie na małą odległość, do czytania lub przy monitorze komputera. Gałka oczna zaczyna wtedy rosnąć, by podołać zwiększonemu obciążeniu, a jej wydłużanie prowadzi do krótkowzroczności”.

Więc zadaj sobie teraz pytanie, „co moje dziecko robi na tym komputerze?”, „w jakie gry komputerowe gra?”, bo z reguły dzieci w dzisiejszych czasach grają w gry, w których jest bardzo dużo przemocy, w których ciągle się do kogoś strzela, zabija i przechodzi na kolejne poziomy. Bajki, które dziś mają bardzo szybki montaż przedstawiają sceny pełne grozy. To jest zagrożenie, które wprowadzasz do swojego domu i które Twoje dziecko odczuwa tym bardziej im bardziej jego pamięć komórkowa jest związana ze scenami grozy i przemocy jakiej doświadczyli jego przodkowie.

A więc na co patrzą Twoje oczy? Czego wolałyby nie oglądać? Z czym lub kim są połączone?