Konfliktoliza - jak do niej doprowadzić? Czym jest?

Konfliktoliza w Germańskiej Nowej Medycynie - jak do niej doprowadzić? Czym jest?

Jeśli Twój konflikt jest poważny, albo poważnie Cię niepokoi, myślisz o nim obsesyjnie, nie możesz jeść, spać, chudniesz, jesteś w ciągłym napięciu nerwowym, masz natłok myśli związanych z próbą rozwiązania konfliktu, nie odczuwasz spokoju wewnętrznego, nie możesz się pogodzić z daną sytuacją, masz zimne dłonie, stopy, masz problemy z bezsennością, nie możesz zasnąć lub wybudzasz się zaraz po zaśnięciu, masz podwyższone ciśnienie krwi to TKWISZ w SYMPATYKOTONII, Fazie Aktywnej Konfliktu.

SympatykotoniaNapisypng

Im szybciej uspokoisz myśli, emocje, porozmawiasz o tym co się wydarzyło z przyjacielem lub terapeutą tym szybciej przejdziesz przez konfliktolizę a wagotonia nie będzie przebiegać zbyt ciężko i długo.

Zapraszam Cię na cykl krótkich artykułów, który pomoże Ci doprowadzić Twój konflikt do KONFLIKTOLIZY (CL).

Czym jest konfliktoliza wg. Germańskiej Nowej Medycyny?

KONFLIKTOLIZA CL (Conflict + Lysis) czyli zanik konfliktu = ustanie konfliktu = zakończenie aktywności biologicznego konfliktu. W momencie konfliktolizy odczuwamy najczęściej stan spokoju wewnętrznego, ulgi, całkowitego zrelaksowania wewnętrznego. Pojawia się w ułamku sekundy podobnie jak DHS (czyli moment uderzenia konfliktu).

Co pomaga w konfliktolizie (CL)?

Konfliktoliza3jpg

Cz.1. „SŁOWA, SŁOWA, SŁOWA”

 „Na początku było słowo a słowo było u Boga i Bogiem było słowo”.

Św. Ewangelia wg Św. Jana

Uczucia wymykają nam się zupełnie spod kontroli kiedy dusimy je w sobie. Porozmawiaj o tym co czujesz. Najlepiej oczywiście byłoby abyś porozmawiał z osobą, której dotyczy konflikt ale czasem nie jest to możliwe. W takim wypadku opowiedz komuś do kogo masz zaufanie. Czasami może to być przyjaciel, partner a czasami zupełnie obca osoba. Przyjmij odpowiedzialność za swoje uczucia. Być może ktoś przyczynił się do tego, że ogarnęło Cię akurat to konkretne ODCZUCIE rozpoczynające Specjalny Biologiczny Program (SBS), ale to Ty sam czujesz wszystko co czujesz. Nie jesteś ofiarą świata zewnętrznego.

Zastanów się co się wydarzyło?

Czy próbowałaś/próbowałeś wpłynąć na coś lub na kogoś?

Jak poważny jest ten problem?

Czy nie bierzesz na siebie odpowiedzialności za kogoś innego?

Czy nie traktujesz czyjegoś zachowania zbyt osobiście?

Czy ktoś nie wyzwolił drzemiącego już w Tobie od lat poczucia winy, poczucia niepewności, złości?

Czy to naprawdę oznacza koniec świata, czy jest tylko smutne i denerwujące?

Co powinieneś zrobić aby zakończyć trapiącą Cię sytuację?

Ucisz emocje aż przestaną się kłębić w Twojej głowie sprzeczne myśli. ZAPYTAJ SIEBIE, co dla CIEBIE jest najlepsze? Wygadaj się! Choćbyś miał nawet gadać do siebie:)

I podejmij najlepszą dla SIEBIE decyzję, zgodną z własnym sumieniem.

A potem sam lub z pomocą innych odzyskaj spokój i pogodę ducha aż poczujesz stan rozluźnienia, odprężenia, wewnętrzny spokój i stan błogiej ulgi. 

To jest właśnie KONFLIKTOLIZA (CL) 

czyli zakończenie aktywności biologicznego konfliktu, ustanie konfliktu, 

rozpuszczenie konfliktu, odpuszczenie.